Рівень цукру в плазмі крові здорової людини підданий коливанням протягом дня. З ранку концентрація глюкози, як правило, нижче. Діапазон норми вмісту цукру в крові і показники, які вказують на можливу наявність предіабету або цукрового діабету наведені нижче в «норма цукру в крові таблиця».

Норма цукру в крові таблиця

Показник

Норма

Предіабет

Цукровий діабет

Цукор (глюкоза) в крові натщесерце, ммоль/л

3,9-5,0

5,5-7,0

більше 7,0

Цукор (глюкоза) через 1-2 години після їжі, ммоль/л

не вище 5,5

7,0-11,0

більше 11,0

 

Нормальний цукор в крові

Показники норми цукру в крові залежать від того, чи проводиться вимірювання натщесерце або після прийому їжі. У першому випадку у здорової людини концентрація глюкози в плазмі крові не повинна перевищувати 5,0 ммоль / літр, а в другому - повинна бути не вище 5,5 ммоль / літр. Для людей, які страждають на цукровий діабет, існують інші показники відносної норми, які і відрізняються більш широким розкидом. Так, якщо хворому, який страждає на діабет 1-го типу, вдається протягом тривалого часу підтримувати рівень цукру в крові в межах від 4 ммоль / літр до 10 ммоль / літр, то це вважається значним успіхом.

 

Як виміряти цукор в крові глюкометром

Розвиток медицини дозволив значно полегшити життя хворих, які страждають на діабет 1-го типу - створення перших препаратів інсуліну близько 100 років назад стало проривом в ендокринології. На сьогодні переважна більшість хворих цією формою діабету вводять інсулін собі самі за допомогою підшкірних ін'єкцій кілька разів в день. Однак вводити інсулін треба не «по годинах», а в залежності від рівня глюкози в крові хворого. Тому кілька десятиліть назад перед інженерами, які займаються створенням медичної апаратури, постала нелегка задача - сконструювати портативний прилад, нескладний у використанні, однак який би забезпечив діабетикам можливість вимірювати рівень цукру в крові самостійно в домашніх умовах. Існують різні моделі глюкометрів, але робота майже всіх моделей заснована на єдиному принципі: визначенні ступеня зміни первинного забарвлення спеціальної тест-смужки після нанесення на неї зразка крові. Людина самостійно отримує зразок своєї крові за допомогою крихітного ланцета (скарифікатора). Крапля крові наноситься на одноразову тест-смужку, яка потім поміщається в глюкометр і через кілька секунд на його дисплеї з'явиться результат. Під впливом глюкози, що міститься в крові, смужка змінює свій колір - при нормальному рівні цукру така зміна буде незначним і прилад його проігнорує.

 

Глюкометр нового покоління Element ™

Компанія «АТМЕД» #ATMED представляє сучасних глюкометр Елемент #Element, який є лідером в номінації найменша крапля крові для аналізу і швидкий результат. Для визначення рівня глюкози в крові, необхідна лише маленька крапля крові, яка наноситься тест-смужку, яку потрібно обов'язково вставляйте в глюкометр (вона самостійно забере необхідну кількість крові). Пристрій одразу ж почне аналіз і через 3 секунди визначить і покаже на екрані цифрове значення рівня глюкози в крові. Все це не вимагає спеціальних навичок. Глюкометр Елемент зручний і простий у використанні при проведенні самоконтролю рівня глюкози в крові. В даний момент компанія проводить акцію #aktsiya при придбанні 3 упаковок тест-смужок для визначення глюкози Element ™ по 50 шт., Ви отримуєте в подарунок додатково ще 1 упаковку тест-смужок.

 

Коли ж таки міряти цукор в крові глюкометром

Винахід портативних глюкометрів #glukometr, які дозволяють вимірювати рівень цукру в крові в домашніх умовах, викликало справжній переворот в ендокринології. Останнім часом домашні глюкометри все частіше використовують пацієнти, у яких виявлений діабет 2-го типу, який, як правило, добре піддається лікуванню. Лікарі рекомендують міряти цукор в крові глюкометром хворим на діабет 1-го типу не менше 2-х разів на день - після їжі і перед тим як лагати спати, а діабету2-го типу вимірювання доцільно проводити хоча б 1 раз в тиждень.